خاصیت ماهی سالمون نروژی با توجه به سرشار بودن از ویتامین B12

خاصیت ماهی سالمون نروژی

خاصیت ماهی سالمون نروژی شامل طیف گسترده ای از مواد مغذی ارزشمند است.  یکی از مواد مغذی ارزشمند که ازخاصیت ماهی سالمون نروژی است ویتامین B12 است. با ما همراه باشید تا بدانید ویتامینB12 چه خاصیت ماهی سالمون نروژیرا در بدن آشکار می کند.

انجمن قلب آمریکا توصیه نموده است که هفته ای دو وعده حدود صد گرم سالمون نروژی و ماهیان چرب استفاده شود. مصرف این میزان ماهی سالمون نروژی میزان بالایی امگا۳ بدن را تامین می کند.

امگا ۳ نقش مهمی در عملکرد مغز دارند و ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی کمک کند. ماهی سالمون نروژی منبع خوب و ارزشمند پروتئین است و همچنین فاقد چربی اشباع شده است. ماهی سالمون نروژی همچنین مواد معدنی و ویتامین های ضروری را شامل می شود؛ از جمله ویتامین B12 است.

خاصیت ماهی سالمون نروژی با عملکرد ویتامین B12 

ویتامین B12 فقط در محصولات حیوانی یافت می شود. از جمله این حیوانات ماهی سالمون نروژی است. این ویتامین برای تشکیل گلبول قرمز خون ضروری است. همچنین نقش مهمی در عملکرد عصبی و تولید DNA دارد در واقع در ساختار سلول نقش حیاتی دارد. این ویتامین سبب رشد مناسب در کودکان می شود. مشکلات روانی و افسردگی با ین ویتامین سالمون بهبود می یابد همچنین b12 تا حدود بسیاری سبب کاهش نازایی می شود. تقویت حافظه و افزایش تراکم استخوان ازدیگر مزیت های این ویتامین ست.

ویتامین B-12 آنزیم متیونین سنتاز را فعال می کند که باعث تبدیل هموسستئین، یک اسید آمینه به متیونین، اسید آمینه دیگر می شود. سطح بالای هموسیستئین در خون با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی همراه است، بنابراین ویتامین B-12 می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک کند. 

مصرف توصیه شده ویتامین B12 

کمبود ویتامین B-12 بر روی ۱۰ تا ۱۵ درصد از بزرگسالان بالای ۶۰ سال در ایالات متحده تاثیر می گذارد و معمولا به دلیل کاهش جذب آن است. کمبود ویتامین B-12 باعث کمخونی مگابالاستی می شود که مشخصه آن خستگی، یبوست، ضعف، از دست دادن اشتها و کاهش وزن است. موسسه ملی پزشکی توصیه می کند بزرگسالان مصرف ۲،۴ میکروگرم در روز داشته باشند.

میزان  B-12 این ماهی خاصیت ماهی سالمون نروژی

پزشکان برای رفع مصرف روزانه توصیه شده و اجتناب از کمبود، غذاهای طبیعی سرشار ویتامین B-12 را تشویق می کنند. سالمون نروژی حاوی ویتامین B-12 بیشتر است نسبت به گوشت گاو است که  منبع خوبی از ویتامین B-12 را در نظر می گیرند. 

خاصیت ماهی سالمون نروژی با دیگر مواد مغذی 

اگر قصد دارید که یک رژیم غذایی سالم با قند و چربی مضر کم مصرف کنید، ماهی سالمون را بخشی از برنامه غذای هفتگی خود قرار دهید.  ماهی سالمون نیز به عنوان منبع خوبی از کلسیم عمل می کند و از ۱۹ تا ۲۴ درصد ارزش روزانه توصیه می شود.

برای کسانی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند و نمی توانند محصولات لبنی مصرف کنند، خوردن ماهی سالمون می تواند به تامیین کلسیم بدن کمک کند. ماهی سالمون  حاوی چربی  مفید است،که از  اشباع نشده است، این  چربی سالم برای نقش آن در کاهش سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم است.

 خاصیت ماهی سالمون نروژی
خاصیت ماهی سالمون نروژی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831