خرید اسکوئید دریایی و آشنایی با تامین ویتامین B12 موجود در آن به روشی سالم

خرید اسکوئید دریایی

خرید اسکوئید دریایی، این نرم تن خوشمزه می تواند بسیاری از مواد مغذی بدنتان را تامین کند. خرید اسکوئید دریایی یک تجربه عالی و خوشایند برایتان رقم خواهد زد. زیرا علاوه بر اینکه بسیار مغذی است خوشمزه و لذیذ است. ویتامین B12 یکی از ارزشمندترین ویتامین این نرم تن است که در این مقاله میخواهیم به خرید اسکوئید دریایی باتوجه به آن بپردازیم.

هر غذایی با منشأ حیوانی از جمله اسکوئید حاوی ویتامین B12 است. در حقیقت، فقط ۸۵ گرم اسکوئید تقریبا نیمی از میزان توصیه شده روزانه B12 شما را تأمین می کند.
در حالی که اسکوئید سرشار از ویتامین های ارزشمند است ، متاسفانه همیشه به صورت سالم تهیه نمی شود. به جای تامین ویتامین B12 با خوردن کالاماری سرخ شده ، روشهای پخت و پز سالم تری را انتخاب کنید و تنها به سرخ کردن متکی نباشید.

خرید اسکوئید دریایی
خرید اسکوئید دریایی

چرا به B12 احتیاج داریم

ویتامین B-12 نقش مهمی در عملکردهای عصبی و خون دارد. این ویتامین پوشش در اطراف نورون ها به نام غلاف میلین را تقویت می کند ، بنابراین سلول های عصبی می توانند سیگنال هایی را در سراسر بدن شما ارسال کنند. B12 همچنین DNA و RNA را در هر سلول حفظ می کند. به تولید هورمون و آنزیم کمک می کند و برای تشکیل سلول های قرمز خون جدید بسیار حیاتی است.

خرید اسکوئید دریایی و مقدار B12 آن

طبق اطلاعات دفتر مکمل های غذایی ، سه اونس اسکوئید (۸۵ گرم) خام حاوی ۱/۱ میکروگرم ویتامین B12 است – تقریبا نیمی از ۲/۴ میکروگرم که هر روز باید مصرف کنید. هنگامی که باردار هستید ، باید هر روز ۲/۶ میکروگرم B12 مصرف کنید که در طول بارداری  به ۲/۸ میکروگرم در روز افزایش می یابد. در این موارد ، B12 در ۸۵ گرم اسکوئید نزدیک به ۴۰ درصد از نیاز روزانه شما را تامیین می کند. و این یک عدد عالی برای تامین این ویتامین در بدن است.

خرید اسکوئید دریاییخرید اسکوئید دریایی و نکات مصرف

نگران دریافت زیاد B-12 از رژیم غذایی خود نباشید، حتی اگر هر روز یک وعده بزرگ اسکوئید بخورید. ویتامین B12 غیر سمی است و در صورت مصرف زیاد ، مشکل جدی ایجاد نخواهد کرد. بیشتر مواد مغذی میزان بالایی قابلیت تحمل دارند که به عنوان یک UL شناخته می شود و به شما این امکان را می دهد تا چقدر می توانید با خیال راحت از آن را مصرف کنید. از آنجا که سیستم دفعی شما از طریق ادرار ویتامین B12 اضافی را دفع می کند، بنابراین مصرف آن جایی نگرانی ندارد.

خرید اسکوئید دریایی و مصرف سالم آن

اسکوئید به طور طبیعی کم کالری است. یک وعده متوسط ۸۵ گرمی کمتر از ۸۰ کالری و فقط ۱/۲ گرم چربی دارد، اما اگر آن را سالم طبخ کنید و سرخ نکنید. – به سلامتی خود بیشتر فکر کنید زیرا با سرخ کردن غذای سالم و سرشار از B12 شما ناگهان کالریش دوبرابر شده و پنج برابر چربی را تأمین می کند.
درعوض ، قطعات خرد خرد شده اسکوئید را با فلفل، پیاز و روغن زیتون مزه دار کنید تا یک طعمه خوب بگیرد. همچنین می توانید اسکوئید را با برنج قهوه ای، فلفل ، و سبزیجات دیگر چاشنی زده و در فر بپزید.

خرید اسکوئید دریایی اگر می خواهید بعد از خرید اسکوئید دریایی آن را با بافت ترد میل کنید اما بدون روغن، میتوانید یک تکه اسکوئید را به تخم مرغ و پودر سوخاری آغشته کنید. سپس به جای ریختن آن در روغن چرب، آن را روی گریل یا کبابپز قرار دهید تا ترد شود. این یک غذای ترد خوشمزه و بسیار سالم است که میزان بالایی از ویتامین B12 شما را تامین می کند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831