خرید خاویار، ماهی خاویار یا تخم ماهی و تفاوت بین آن دو چیست؟

خرید خاویار، ماهی خاویار یک تجربه فوق العاده برای شما می باشد. شما با خرید خاویار، ماهی خاویاررمی توانید سلامتی  خود را تضمین  کنید. خرید خاویار، ماهی خاویار را با تخم ماهی اشتباه نگگیرید در این مقاله تفاوت خاویار اصل با تخم سایر ماهیان را خواهید خواند. 

برای خدمت به سلامتی خانواده ، خاویار واقعاً یک غذای نفیس است که بر روی زبان شما را به یاد غذاهای دریای می اندازد. خاویار یکی از گران ترین غذاهایی است که در سراسر جهان یافت می خاویار از گونه های ماهی معروف به ماهی خاویاری است که بیش از ۲۵۰ میلیون سال است.
اگر تازه مصرف کننده خاویار هستید ، ممکن است کمی تحقیق کرده باشید و ممکن است تعجب کنید که تفاوت بین خاویار و تخم ماهی یا Roe چیست.

این یک سؤال متداول است زیرا باعث سردرگمی زیادی در بین بسیاری از افراد می شود زیرا اصطلاحات خاویار سیاه و ROE هر دو به تخم ماهی اشاره دارند. بسیاری از رستوران ها سعی خواهند کرد  تخم هر گونه ماهی را به عنوان خاویار  سرو مکنند، اما اجازه ندهید این شما را فریب دهد.

خاویار” به تخمهای کوچک و درخشان ماهیان خاویاری ، ماهی های باستانی ،  اشاره دارد که از  تعداد ۲۷ گونه  آن ازوجود دارد ، در حالی که ” ROE” اصطلاحی است که شامل سایر تخم های ماهی می شود. 

ROE یا تخم ماهی چیست؟

اصطلاحی است که برای تخم های ماهی ماده استفاده می شود. ماهی ماده در تخمدان ها تخم هایی ایجاد می کند که درون کیسه های غشایی هستند.

صدها تخم جداگانه توسط بافتهای همبند نگه داشته می شوند. Roe می تواند از ماهی های مختلفی مانند ماهی سالمون، ماهی قزل آلا ،کپور ماهیان و ماهی تن تهیه می شود.به اشکال مختلفی مانند تازه، شور، ترشی یا دودی نگهداری می شود.

تخم  ماهی محبوبیت زیادی پیدا کرده است زیرا با داشتن مواد مغذی بدن مانند اسیدهای چرب امگا ۳ ، ویتامین D و B12 و… بسیار ارزشمند هستند. همچنین در بسیاری از دستور العمل های غذایی لذیذ گزینه ای مقرون به صرفه است .

خرید خاویار، ماهی خاویار
خرید خاویار، ماهی خاویار

خرید خاویار، ماهی خاویار چیست؟

خاویار به طور انحصاری از تخم ماهی ماهیان خاویاری ناشی می شود. خاویار ماهی خاویاری واقعی از تخم های ماهی خاویاری تشکیل شده است که با استفاده از روش های مختلف فرآوری می شود.  انواع خاویار های خوشمزه در کیفیت  و انداز های مختلف می توانید تهیه کنید.

 

خرید خاویار، ماهی خاویار
خرید خاویار، ماهی خاویار

تفاوت ROE (تخم ماهی) و خاویار 

 

روا از بافت نرم برخوردار هستند. بافت خاویار با بافت ROE تفاوت دارد زیرا از نظر ساختاری بافتی محکم دارد که با ذوب شدن در دهان به یک بافت صاف و یکدست تبدیل می شود. فقط خاویار با کیفیت پایین می تواند دارای بافت نرم  باشد.

خاویار سیاه،نقرهای، زیتونی رنگ  است.  از طرف دیگر ، ROE ماهی معمولان به رنگ نارنجی، قرمز، طلایی است. آنها رنگی روشن دارند و یکی از آنها می تواند جدا از تفاوت در رنگ آنها باشد.

خاویار دانه های الک شده از کیسه تخمدان است در صورتی که ROE را میتوان با کیسه تخمدانی هم در برخی مواقع استفاده نمود.

 تخم ROE از نظر چربی دارای مقدار زیادی چربی هستند و بنابراین بسیار قابل تجزیه هستند. توصیه نمی شود مدت طولانی آن را در یخچال نگهداری کنید. . از طرف دیگر خاویار از ماندگاری مناسبی برخوردار است زیرا نمکیرو فراوری شده است. بنابراین می تواند بعد از باز شدن تاچند روز در یخچال نگهداری شود.

خرید خاویار، ماهی خاویار  از ماهیان خاویاری چیست؟

ماهی خاویاری ماهی است که قدمت زیادی دارد. ماهیان خاویاری از خانواده Acipenseridae هستند که عمدتاً در دریای سیاه، دریای خزر، بخش هایی از شمال غربی اقیانوس آرام، مناطق اقیانوس اطلس جنوبی آمریکای شمالی و در دریاچه ها و رودخانه های بزرگ اروپا یافت می شوند.

۲۷ گونه مختلف ماهی خاویاری وجود دارد که ۱۸ مورد آنها به دلیل برداشت بیش از اندازه خاویارسیاه در معرض خطر است.

خرید خاویار، ماهی خاویار
خرید خاویار، ماهی خاویار

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831