خرید خاویار مدرن و آشنایی با CITES برای تولید پایدار ماهیان خاویاری

خرید خاویار مدرن امروزه تنها به تاسماهیان دریایی خزر تعلق نمی گیرد. سی سال پیش، بیشتر خاویارها از دریای خزر صادر می شدند و تسلط تجارت و خرید خاویار مدرن توسط انگشت شماری از تاجران خاویار از ایران و روسیه بود. خرید خاویار مدرن امروزه دیگر جهانی و تولید آن پایدارشده است.

از زمان تأسیس CITES در سال ۱۹۹۸ و به دنبال افزایش تقاضا برای خاویار ماهیان خاویاری که به طور پایدار تولید می شوند، این صنعت به یک تجارت جهانی تبدیل شده است و مزارع پرورش آن در سراسر جهان بوجود آمد.

ماهی خاویاری در تولید خرید خاویار مدرن

از این ماهی با ارزش بالا برای تهیه خاویار استفاده می شود، یک ماهی متعلق به ۳۰۰ میلیون ساله پیش است که از زمان دایناسورها جان سالم به در برده اند. بزرگترین گونه آن ماهی خاویاری بلوگا (Huso Huso) است که می تواند  ۶ متر رشد و بیش از ۱۰۰ سال عمر کند و بیش از دو تن وزن داشته باشد.

ماهی خاویاری سیبری (Acipenser Baerii) خیلی خوب در سراسر دنیا پرورش می یابد، که خاویار به نام بری تولید می کند. ماهی خاویاری سیبری می تواند تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن داشته و بین چهار تا شش سال طول می کشد تا خاویار تولید کند. مانند ماهی قزل آلا، ماهیان خاویاری زندگی خود را در سفر بین اقیانوس و رودخانه هایی که در آن تغذیه می شوند ، می گذرانند.
با کاهش جمعیت ماهیان خاویاری ، تعداد کمی از  ماهیان خاویاری باقی مانده است. در امکانات آبزی پروری ماهیان خاویاری، شرایط به طور کلی بهتر از حد طبیعی است و باعث می شود ماهیان خاویاری سریعتر رشد کنند. با این حال ، پیش بینی و کنترل تولید خاویار می تواند مشکل باشد زیرا ماهیان خاویاری به همان میزان بالغ نمی شوند و هر ساله تولید مثل نمی کنند . 

خرید خاویار مدرنخرید خاویار مدرن – تازه در مقابل پاستوریزه

خاویار از طراحی و فرآوری های متفاوت بوجود می آید. انواع مختلفی از این ماهی وجود دارد و همچنین روشهای مختلف تهیه وجود دارد که منجر به کیفیت های مختلف خاویار می شود. خاویار تازه´ (روسی با “نمکی سبک”) بهترین طعم را دارد.

از نظر کیفیتی برتر است اما با ماندگاری کوتاه همراه است. با پاستوریزه کردن خاویار یا مخلوط آن با مواد افزودنی مانند Borax و LIV-1 می توان مدت زمان ماندگاری خاویار را افزایش داد اما این نتیجه باعث می شود خاویار مقاومت و طعم خود را از دست بدهد.

 

قیمت ها و خرید خاویار مدرن

اگر می دانید خاویار چیست، شاید این را هم بدانید که یکی از با ارزش ترین غذاهای جهان است. خاویار ماهیان خاویاری، تقریباً مانند زعفران ، جزو کالاهای با ارزش در جهان است. هرچه ماهی خاویاری بیشتر عمر کند ، خاویار آن بیشتر می شود. بلوگا خاویار، از ماهیان بومی دریایی خزر، Huso Huso ، برای تولید خاویار ۱۸ تا ۲۰ سال باورنکردنی طول می کشد. جای تعجب نیست که هزینه بالا دارد.

اما واقعاً ، آیا برای بدست آوردن خاویار ، باید ماهی را بکشید؟ پاسخ این است: “نه” به لطف آنجلا کوهل ، زیست شناس دریایی آلمانی ، راهی برای استخراج خاویار بدون کشتن آن وجود دارد. خاویار در اصل تخم ماهی است . دلیل پرهزینه بودن این است که ماهیان خاویاری به مدت ۱۰ سال یا بیشتر قبل از برداشت (کشته شدن) برای نقش خود پرورش می یابند. خاویار معمولاً به عنوان براق کننده بلینی (پنکیک روسی) ، نان تست نان ، سیب زمینی پخته ، همراه با ودکا یا شامپاین مورد علاقه شما سرو می شود.

خرید خاویار مدرنچگونه بفهمیم خرید خاویار مدرن خوب است یا بد

 

رایحه خاویار خوب است و دانه های آن باید در برابر زبان و دندان شما بترکد. این عطر و طعم در ابتدا باید طعم تازه داشته باشد ،. شوری باید به خوبی در خاویار ایجاد شود. خاویار خوب مزه گل نمی دهد.

 

CITES چیست؟

کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر (CITES) یک توافق بین المللی بین دولت ها است. هدف این است که اطمینان حاصل شود که تجارت بین المللی در نمونه حیوانات وحشی و بقای آنها را تهدید نمی کند.

با توجه به اینکه تقریباً تمام خاویارهای معامله شده امروز پرورش یافته هستند، CITES اکنون این صنعت را در سطح عمومی تری نظارت می کند و بهترین عملکرد را از طریق یک سیستم رمزگذاری تضمین می کند. کلیه تولیدکنندگان ثبت شده خاویار ، یک کد CITES را در قسمت زیربسته های خود قرار می دهند تا محتوای آنها معتبر باشد.

چندین کلاس یا انواع ماهیان خاویاری وجود دارد که می توان خاویار را از آنها استخراج کرد:
• بلوگا ، از دریای جنوبی کاسپین. رنگ خاویار از این نوع از خاکستری خاکستری تا سیاه است.
• استرلیاد ، از اوراسیا
• آسترا همچنین به عنوان خاویار روسی گفته می شود.
• ماهی خاویاری سیبری
• سوورگا از ماهی خاویاری ازونبرون

نتیجه گیری :

خاویار در واقع یکی از پر ارزش ترین غذاهای موجود در بازار است. اما به دلیل روش “بدون کشتار” که معرفی شد ، برداشت خاویار از مزارع ماهیان خاویاری و بدون کشتن ماهیانی که سالهاست زندگی می کنند ، فقط برای تولید خاویار مدرن خوشمزه ، فرآیند پایدار جدیدی را به وجود آورد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831