خرید میگوسالم و تناسب اندام چه ارتباطی با هم دارند؟ چگونه می توانیم  با مصرف میگو وزن کم کنیم؟

خرید میگو سالم

خرید میگوسالم و مصرف آن می تواند به کاهش وزن و تناسب اندام شما کمک فراوانی نماید. شما با خرید میگو سالم و مصرف آن می توانید هم تمامی مواد مغذی بدن خود را تامیین کنید هم به عنوان یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن بهره مند شوید. خرید میگوسالم و تناسب اندام چگونه امکان پذیر است را در این مقاله مطالعه کنید.

خرید میگو سالم می تواند مواد مغذی مانند ویتامین B12 ، ویتامین E ، نیاسین و اسیدهای چرب امگا ۳ را برای بدن شما تأمین کند. میگو نیز دارای چربی غیر اشباع و مفید است. تا زمانی که میگو را در حد اعتدال بخورید و محتوای کالری بقیه رژیم خود را کنترل کنید و وزن خود را کاهش دهید.

نسبت کربوهیدرات و چربی های غیر اشباع آن بسیار کمتر و پروتئین آن بالا است. از این رو، اگر به دنبال مصرف میگو به عنوان منبع اصلی پروتئین برای کاهش وزن هستید ، می تواند یک انتخاب غذایی مناسب باشد.


چه عواملی باعث افزایش وزن می شود؟

غذایی که می خورید بیشتر از ۳ ماده مغذی کلان تشکیل شده است: پروتئین ، کربوهیدرات و چربی. این مواد مغذی کلان کالری کم دارند . پروتئین و کربوهیدرات در هر گرم ۴ کالری تأمین می کنند در حالی که چربی ۹ کالری در هر گرم فراهم می کند.

وقتی صحبت از مدیریت وزن می شود، کالری بسیار مهم است. مصرف کالری بیشتر از آنچه نیاز دارید منجر به افزایش وزن می شود زیرا کالری اضافی به عنوان چربی در بدن ذخیره می شود. بنابراین اگر فردی به ۲۰۰۰ کالری در روز نیاز داشته باشد ، خوردن روزانه ۳۰۰۰ کالری باعث می شود وزن وی به مرور زمان افزایش یابد.

برعکس مصرف کم کالری باعث کاهش وزن می شود زیرا بدن مجبور خواهد شد از منابع چربی خود به عنوان منبع انرژی استفاده کند.

کالری موجود در خرید میگوسالم

یک وعده ۱۰۰ گرم میگو حاوی ۸۵ کالری است. برای کاهش وزن، باید مقدار غذا با کالری کمتری مصرف می کنید. غذاهای کم کالری مانند میگو به شما کمک می کند کالری خود را کم کنید.

با انتخاب غذاهای کم کالری به جای انتخاب غذاهای کالری بالا ، کاهش وزن پیدا کنید. در مقایسه، یک قسمت۱۰۰ گرمی گوشت گاو حاوی ۱۹۸ کالری است، و یک قسمت ۱۰۰ گرمی مرغ ۱۴۳کالری دارد.

خرید میگوسالم با پروتئین و امگا۳ بالا و کاهش وزن

 

میگو به دلیل داشتن پروتئین موجود در کاهش وزن به شما کمک می کند. هر صد گرم میگو حاوی ۲۰ گرم پروتئین است. پروتئین یک ماده مغذی سیر کننده است زیرا آهسته هضم می شود، بنابراین شما بعد از وعده های غذایی کامل طولانی تر سیر می شوید.

به احتمال زیاد اگر میگوی خود را با استفاده از روشهای پخت و پز کم چربی مانند کباب کردن یا بخارپز کردن به جای سرخ کردن آماده کنید ، وزن کم می کنید. افزایش پروتئین نه تنها باعث کاهش کالری کلی می شود، بلکه باعث تقویت سوخت و ساز نیز می شود.

همراه با پروتئین، میگو همچنین منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳ است. به نظر می رسد تحقیقات نشان می دهد که مصرف چربی های امگا ۳ (که در ماهی و غذاهای دریایی فراوان است) به کاهش وزن و کاهش چربی شکم کمک می کند.

قابلیت هضم بالای میگو

میگو قابلیت هضم پذیری بالایی دارد که با مصرف آن دستگاه گوارش احساس سبکی می کند. اما با مصرف آن خیلی زود احساس سیری می کنید، بنابراین به طور طبیعی کمتر می خورید. خوردن کمتر یک قدم اساسی برای کاهش وزن است، بنابراین در رژیم غذایی خود میگو قرار دهید خیلی زود وزن خود را کاهش می دهید.

 

خرید میگو سالم و مصرف آن با غذاهای کم کالری

 

تمرکز روی غذاهای کم کالری با حجم بالا می تواند به کاهش گرسنگی شما کمک کند، زیرا در کاهش وزن کالری کم می کنید. توصیه می شود غذاهای پر پروتئین مانند میگو را با سبزیجات مصرف کنید. میگوهای کبابی را روی سالاد بریزید یا با کلم بروکلی ، کرفس و مارچوبه مصرف کنید.

سایر غذاهای کم کالری و پر حجم که می توانید با میگو درست کنید شامل سوپ با میگوهایی است که با  سبزیجات کم سدیم تهیه می شوند. میگوهای کبابی شده هم در کاهش وزن موثر است.

برخی از دستور العمل های همراه با میگو پر کالری هستند ، اما می توانید آنها را اصلاح کنید تا محتوای کالری آنها کاهش یابد و برای کاهش وزن نیز مفید باشد. هنگام تهیه سالاد میگو به جای مایونز از ماست یونانی بدون چربی استفاده کنید. به جای سالاد ماکارونی یا سیب زمینی همراه با میگو ، سالادی را با میگو پخته شده، لوبیای سبز بخارپز و سیر ، فلفل سیاه ، آویشن و پنیر فتا کم چرب درست کنید.

خرید میگو سالم

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش تلفنی 02122034831