خرید میگو کبابی و تمامی نکات مهمی که برای یک پخت کبابی  خوب که باید بدانی

خرید میگو کبابی دارای طرفداران زیادی است. خرید میگو کبابی را میتوانید در انوع سایزها انجام دهید اما هرچه میگو درشت تر باشد برای گریل، کبابی و سوخاری مناسب تر است. خرید میگو کبابی بخصوص در اندازه شاه میگو تجربه لذت بخشی را برای شما فراهم می کند.

میگوهای کبابی یک روش عالی برای اضافه کردن غذاهای دریایی به منوی غذای شما است. اگرچه کباب کردن به نظر ساده می رسد، اما نکات و ترفندهایی در مورد کباب کردن وجود دارد که به شما کمک می کند تا آنها را بهتر کنید.
راز میگوهای کبابی لذیذ و کاملاً پخته با آماده سازی شروع می شود، از انتخاب میگو گرفته تا تهییه چاشنی و پخت. قسمت واقعی کباب کردن بسیار آسان و بسیار سریع است. اما مراحل آماده سازی آن برای تجربه یک خوراک لذیذ اهمیت دارد. ما تمامی مراحل برای یک پخت خوب بعد از خرید میگو کبابی را در این مقاله خواهیم گفت.

خرید میگو کبابی
خرید میگو کبابی

انتخاب بهترین میگو

در فروشگاه برای خرید میگو کبابی انواع میگوهای مختلف از اندازه کوچک ، متوسط و شاه میگو را مشاهده خواهید کرد. میگوهای بزرگ و جامبو رایج ترین ها برای کباب هستند. آنها همچنین از نظر اندازه مناسب برای گریل کردن هستند و خشک نمیشوندو نمیسوزند.
به دلایل حفظ ایمنی و عطر و طعم از میگو های ذوب شده منجمد استفاده نکنید. یا میگو هارا به طور تازه خریداری کنید یا بطور کامل منجمد خریداری کنید و سپس عملیات یخ زدایی را خودتان انجام بدید.
می توانید میگو های خام و یا نیمه پخته را کباب کنید. هر دو به سرعت پخته می شوند، اما مواردی که قبلاً پخته می شدند حتی سریع تر کباب خواهند شد در واقع فقط باید آنها را گرم کنید.

خرید میگو کبابی
خرید میگو کبابی

بررسی تازگی در خرید میگو کبابی

مهم است که اطمینان داشته باشید که میگو تازه، یا منجمد است. طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ، خوردن میگوهای در صورت داشتن گوشتهای شفاف و براق ایمن است. اگرچه بوی مدیترانه ای و شیرین اغلب می تواند شاخص بهتری برای تازگی و ماندگی میگو ها باشد.
میگو که برای خوردن غذا مناسب نیست، بوی گندگی خواهد داشت. هرگونه بوی تند زننده، بویژه بوی آمونیاک (تخم مرغ های فاسد) نشان می دهد که آنها باید دور ریخته شوند. همچنین، نباید میگوهایی که بوی کلر یا بنزین می دهند را بخورید.

در یک کاسه بزرگ ، ۲ قاشق غذاخوری دلستر بدون الکل را با ۱ قاشق آب ترکیب کنید.
میگوها را اضافه کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه خیس شوند.
و با آب سرد بشویید.

آماده کردن میگو برای کباب کردن

هنگام پختن میگو دو بحث عالی وجود دارد: با پوسته یا بدون پوسته رگ گیری شده یا بدون رگ گیری. هر کدام مزایای خود را دارند و جواب درست یا غلط وجود ندارد.
در حالی که اکثر ایرانی ها ها میگو بدون پوست را می پسندند، اما میگو کامل در بیشتر نقاط جهان ترجیح داده می شود. مزیت اصلی با مصرف برای کبابی با پوسته این است که سبب حفظ عطر و طعم میگو است. پوسته همچنین از خشک شدن میگو در روی آتش محافظت می کند.
شما میتوانید پوسته میگو را جدا کنید و روده پشتی میگو یا همان رگ پشتی آن را جدا کنید و سپس کباب کنید یا تنها ر پشتی را جدا کنید و پوست کباب کنید.

گذاشتن میگو با پوسته باعث می شود آماده شدن سریع آن ها انجام شود. در هنگام مصرف باید پوسته و دم را جدا کنید و گوشت درون پوسته را مصرف کنید.

از طرفی برای چاشنی زدن و مزه دار کردن میگو، میگو بدون پوست انتخاب بهتری است زیرا این امر باعث می شود طعم میگو با این مواد تغییر کند و لذیذتر شود.

خرید میگو کبابی
خرید میگو کبابی

چاشنی زدن پس از خرید میگو کبابی

با تهیه میگوهای خود، وقت آن فرا رسیده است تا قسمت تفریحی و آماده سازی آن لذت ببرید. چاشنی میگو می تواند به همان اندازه که دوست دارید ساده یا پیچیده باشد و از دستور العمل های میگو کبابی خوشمزه را انتخاب کنید.
اگر به دنبال چیز ساده ای هستید، آنها را در روغن زیتون، کره طعم دار یا سس باربیکیو بپوشانید. این می تواند در حالی که میگوها در روی آتش قرار دارند،روی سطوح آن با برس  مالیده شوند، اما شما باید اینکارا را سریع انجام دهید.

همچنین می توانید انواع گیاهان و ادویه ها را برای ایجاد یک مرینیت سفارشی اضافه کنید. سیر، پاپریکا  باعث  میگوهای تندتر شده و با کره ذوب شده عالی هستند. آب لیمو ، ریحان ، سیر و زنجبیل و فلفل هم طعم خوبی  به میگو خواهد داد. به طور کلی، مزه دار کردن میگو تنها ۳۰ دقیقه طول می کشد.

نحوه آماده سازی رو سیخ میگو

می توانید میگو را را درون توری که چرب شده قرار دهید یا درون سیخ فلزی یا چوبی قرار دهید.
برای جلوگیری از سوزاندن چوب بهتر است چوب را خیس کنید و احتمال سوختگی را کاهش دهید.

سه روش برای قرار دادن  میگو روی سیخ های وجود دارد:

مستقیم از وسط : این مورد بیشتر در مورد میگوهای درشت استفاده می شود زیرا بدن آنها محکم تر است ، اما می توانید میگو را نیز به طول بکشید. این گزینه ممکن است ساده تر باشد اگر می خواهید  یک میگو کبابی زیبا و صاف درست کنید.
منحنی بالا و پایین: رایج ترین روش برای میگو ، میگو را از ناحیه ابتدایی و سپس انتهایی نزدیک به دم به سیخ بکشید.

خرید میگو کبابی
خرید میگو کبابی

استفاده از دوسیخ : برای حفظ میگو ها بر روی سیخ میتوانید از دو سیخ استفاده کنید .
با این حال شما تصمیم می گیرید که آنها را چرب کنید، میگوها را بیش از حد نزدیک نکنید. بین هر کدام کمی فاصله بگذارید تا یکنواخت بپزند.

کباب میگو

آخرین راز مربوط به میگوهای بزرگ کبابی جلوگیری از گرمای زیاد است. باید حرارت کم شود سپس اقدام به گذاشتن میگو روی حرارت کنید.
پس از رسیدن به دمای ایده آل، میگوهای به سیخ کشیده شده خود را روی حرارت کم قرار دهید. پخت میگو خام هنگامی انجام می شود که کل بدن رنگ متفاوتی بگیرد – معمولاً از خاکستری به صورتی – و ظاهری مروارید و مات بگیرید و باید حدود ۵ دقیقه طول بکشد .
اگر میگوهای از قبل پخته شده را کباب می کنید، هدف شما این است که آنها را گرم کنید و کمی طعم کباب بگیرد. این کار فقط باید ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه از هر طرف طول بکشد. در کل میگو نباید بیش از ۲ دقیقه روی آتش قرار بگیرد.

خرید میگو کبابی

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831