خواص ماهی برای آرتریت و التهاب مفاصل و مشکلات آن چیست؟

خواص ماهی برای آرتریت

خواص ماهی برای آرتریت بسیار  ارزشمند است. در واقع خواص ماهی برای آرتریت می تواند از مشکلات طاقت فرسای آن بکاهد. با ما تا انتهای این مقاله برای آشنایی با خواص ماهی برای آرتریت همراه باشید و لذت ببریذ.

 

 ورم مفاصل در بیشتر موارد بیماری التهابی محسوب می شود. هنگامی که مفاصل شما متورم می شود، قرمز شده و احساس گرما می کنید، آنچه شاهد  آن هستید و احساس می کنید فرآیندهای التهابی است.

یکی از راه های آرام کردن التهاب، داروهایی است که پزشک تجویز می کند. روش دیگر اضافه کردن چند غذای مهم ضد التهابی به رژیم غذایی شماست. از جمله قوی ترین مبارزان التهابی خوراکی، اسیدهای چرب ضروری به نام امگا ۳ است – به ویژه انواع اسیدهای چرب موجود در ماهی و غذاهای دریایی.

مصرف ماهی مزایای سلامتی زیادی دارد. ماهی یک غذای پر پروتئین و کم چرب است که طیف وسیعی از مزایای سلامتی را به همراه دارد.

خواص ماهی برای آرتریت با امگا ۳

 

ایکوزا پنتائنوئیک اسید (EPA) و دکوزا هگزانوئیک اسید (DHA) از اسیدهای چرب امگا۳ موجود در ماهی هستند. آنچه باعث می شود این منابع امگا ۳ به فهرست های ارزشمند برای افراد مبتلا به آرتروز تبدیل شوند ، توانایی آنها در مهار التهاب است.

امگا ۳ باعث تنظیم سلولهای ایمنی بنام لکوسیتها و آنزیمهای موسوم به سیتوکینها می شود. که هر دو در پاسخ التهابی بدن نقش اصلی دارند.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که مرتباً امگا ۳ مصرف می کنند ، کمتر احتمال ابتلا به آرتریت روماتوئید (RA) را دارند. و در کسانی که در حال حاضر به این بیماری مبتلا هستند ، امگا ۳ دریایی ممکن است به کاهش تورم و درد مفاصل کمک کند.

اثرات ضد التهابی امگا ۳ نتنها برای تسکین آرتروز است بلکه برای پیشگیری از بیماری های دیگر که مرتبط با التهاب اند مانند بیماری های قلبی نیز مفید است.

مقادیر مناسب امگا ۳ باعث کاهش میزان چربیهای خون ناسالم به نام تری گلیسیرید که باعث کاهش رشد پلاک هایی که شریان ها را مسدود می کند می شود. امگا۳ سطح کلسترول مفید HDL را بالا می برد و فشار خون را کمی پایین می آورد.

 

خواص ماهی برای آرتریت

خواص ماهی برای آرتریت

کدام ماهی بهترین است؟

بهترین منابع دریایی امگا ۳ از ماهی های چرب مانند سالمون ،قزل آلا، ماهی تن و ساردین است. خوردن وعده ۸۵تا ۱۷۰گر می این ماهی ها دو تا چهار بار در هفته برای کاهش التهاب و محافظت از قلب توصیه می شود.
“انتخاب ماهی های کوچکتر که جیوه کمتری دارند ، مهم است.” ماهی های کوچکتر به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی پایین زنجیره غذایی ، جیوه کمتری دارند. هنگامی که ماهی های بزرگتری مانند شمشیر ماهی ، شاه ماهی ، ماهی تن بزرگ و کوسه از تعداد زیادی ماهی کوچک تغذیه می کنند ، جیوه از تمام آن ماهی ها در بدن آنها جمع می شود.

خواص ماهی برای آرتریت

تهیه ماهی با قیمت مناسب

هزینه ممکن است بزرگترین مانع برای خوردن ماهی بیشتر باشد. بسته به جایی که شما زندگی می کنید – و خرید – ماهی قزل آلا می تواند قیمت مناسبی داشته باشد. یا ماهی ارزانتر پر خاصیت دریایی خزر بنام کیلکا با ساردین جنوب .

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831