۸ راه تقویت سیستم ایمنی در بهبود و پیشگیری از بیماری های تنها با یک ماده غذایی ارزشمند

تقویت سیستم ایمنی بدن در بسیاری از موارد از بروز بیماری جلوگیری می کند. مصرف برخی از مواد غذایی سیستم ایمنی بدن را تقویت می نامید. با تقویت سیستم ایمنی از بسیاری از بیماری های ویروسی ، باکتریایی و …می توان پیشگیری نمود. ما در این مقاله شمارا با ماده غذایی اعجاز انگیزی آشنا خواهیم کرد به تنهای می تواند تمام نیازهای برای تقویت سیستم ایمنی بدن را رفع نماید. با ما تا انتها همراه باشید.

بدن بطور طبیعی با عوامل بیماری زا مانند میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها مبارزه می کند. اگر سیستم دفاعی بدن قوی نباشد دچار انواع بیماری ها خواهیم شد. در واقع تقویت سیستم ایمنی منجر به سلامتی می گردد. سیستم دفاعی بدن شامل انواع سلولها (معروف به گلبول سفید)، آنزیم، مواد شیمیایی، آنتی بادی، بافت، لنف و …. می باشد. بنابراین برای اینکه یک سیستم دفاعی کارآمد داشته باشیم باید  این اجزاء سیستم ایمنی را تقویت نماییم تا بیمار نشویم.

اختلالات سیستم ایمنی عامل بسیاری از بیماری های همچون آرتریت،MS ، ایدز، سرطان، آسم و آلرژی است. همچنین اختلال سیستم دفاعی بر تمامی عملکرد بدن اثر منفی می گذارد.
برخی ریز مغذی ها (ویتامین ها، مواد معدنی) و درشت مغذی ها (کربوهیدرات، چربی، پروتئین) موجود در مواد غذایی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی نقش بسیار مهمی دارند. خاویار تخم درون شکم ماهیان خاویاری، که ماده غذایی بسیار ارزشمند شناخته شده است دارای مواد مغذی بسیار ارزشمند برای تقویت سیستم دفاعی بدن و پیشگیری بسیاری از بیماری ها است.

این تخم ها از دیر باز به عنوان خوراکی ارزشمند مصرف می شده اند و امروزه مطالعات نشان داده است که مصرف خاویار سبب تقویت سیستم ایمنی می شود.

تحقیقات مختلف نشان داده است که خاویار دارای مواد مغذی ارزشمندی است که باعث سلامتی و بهبود بسیاری از بیماری ها می‌گردد. تقویت سیستم ایمنی با مصرف خاویار یکی از فواید ارزشمند آن برای سلامتی است. در واقع محققان به این نتیجه رسیده اند یک دلیل بهبود بیماری ها با خاویار تقویت سیستم ایمنی بدن است. در این مقاله به مواردی که منجر به تقویت سیستم دفاعی با مصرف خاویار می شود ، اشاره می گردد .

خاویار

ویتامین های خاویار و تقویت سیستم ایمنی

ویتامین های D ، A ، C، E به بالا بردن سیستم ایمنی بدن معروف هستند . حتی تغییر در مقداری از این ویتامین ها در بدن می تواند به عملکرد صحیح تقویت سیستم ایمنی بدن کمک نماید. خاویار ماده غذایی است که سرشار است از انواع ویتامین های A،D،E همچنین خاویار حاوی میزان بالایی اسید فولیک می باشد.

۱-ویتامین  A:

 این ویتامین در رشد همه سلول ها نقش دارد. این ویتامین به عملکرد صحیح موکوس بدن کمک می نماید. سبب بهبود عملکرد تمامی سیستم های دفاعی بدن که با مخاط هستند می گردد. این ویتامین همچنین باعث افزایش گلبول های سفید که سرباز های بدن می باشند می گردد. خاویار حاوی میزان قابل توجه ای از این ویتامین است.

۲-ویتامین E :

ویتامین E به بدن شما کمک می کند تا سلول های تولید کننده آنتی بادی ها  را افزایش دهند. همچنین از تخریب غشای سلولی جلوگیری می کند و باعث می شود که ویروس ها آسیب پذیر باشند. خاویار به میزان بسیار بالایی حاوی ویتامین A و E است.

۳-ویتامین  D:

از ویتامین هایی است که به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک نموده و با تقویت سیستم دفاعی، بدن را در مقابل عوامل بیماری زا محافظت می نماید. همچنین این ویتامین باعث تقویت سلول های بدن می شود. این ویتامین همچنین باعث بهبود التهابات بدن می شود.

۴-اسید فولیک ویتامین B9:

این ویتامین مهم برای عملکرد صحیح بدن و سلول های خونی است. خاویار محتوی میزان بالایی از این ویتامین است که سبب تقویت سلول های سفید خونی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

خاویار بری

همین الآن برای خرید خاویار اصل و لوکس تلاژن از طریق شماره های تماس و صفحه اینستاگرام همچنین بصورت آنلاین از همین سایت اقدام کنید. ۰۲۱۸۸۹۰۴۸۰۸ –۰۹۰۲۵۳۴۵۰۰۱-asan_mahi

مواد معدنی خاویار و  سیستم ایمنی

مصرف خاویار با توجه به میزان قابل ملاحظه ای از مواد معدنی آن سبب تقویت سیستم دفاعی  است.

۵- روی

معروف‌ ترین مواد معدنی تقویت کننده ایمنی است که معمولاً به داروهای سرماخوردگی اضافه می شود. در صورت نیاز روی به بدن شما کمک می کند تا گلبول های سفید بیشتری تولید شود و هنگامی که یک عامل بیماری خارجی وارد بدن می شود آنتی بادی بیشتری تولید شود. خاویار حاوی میزان بالایی روی است.

۶-آهن

ماده معدنی پر کاربرد که در خاویار به میزان قابل توجهی وجود دارد. این ماده در عملکرد ایمنی بدن هم با ارزش است و در تولید سلول های خونی قرمز و سفید نقش دارد. آهن باعث مبارزه با عفونت و عوامل بیماری زایی همچون ویروس ها و با کتری ها می گردد.

۷- سلنیوم

سلنیوم بالای خاویار در تولید سلول های خونی نقش دارد. سلنیوم به مبارزه با ویروس ها و باکتری های مهاجم کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی
خاویار اصل

چربی های ضروری خاویار و تقویت سیستم ایمنی

۸-اسیدهای چرب امگا ۳:

از گروه چربی های خوب هستند که برای تولید گروهی از مواد شیمایی به نام ایکوزانوئیدها که عاملی در سیستم دفاعی بدن است، مصرف می‌گردند. این ماده شیمیایی به عنوان نوعی فرستنده بین سلولی در طی پاسخ ایمنی شناخته می شود. همچنین این ماده شیمیایی به تنظیم پاسخ های التهابی بدن به عوامل تحریک کننده کمک می کنند. خاویار حاوی میزان بالایی از این اسید های چرب است که می تواند نیاز بدن را رفع کند.

نتیجه گیری:

با توجه به مطالعه هایی که انجام گرفته، مصرف خاویار با توجه به ریز مغذی های آن، منجر به تقویت سیستم ایمنی می‌گردد. باید توجه داشت که برای خرید خاویار باید به مراکز مطمئن مراجعه نمود تا خاویار اصیل و بهداشتی و قابل اطمینان تهیه نمود. همچنین باید توجه کرد خاویار معمولاً به عنوان غذای اصلی سرو نمی شود و در مصرف آن باید تعادل و تدوام را رعایت نمود تا سلامتی همیشگی با  قوی نمودن سیستم ایمنی تحقق یابد.

خاویار تازه، خوشمزه و با کیفیت را از ما تهیه کنید. خرید راحت و آسان با خاویار تلاژن، تحویل درب منزل فقط کافی است همین الآن تماس بگیرید. ۰۲۱۸۸۹۰۴۸۰۸ –۰۹۰۲۵۳۴۵۰۰۱-asan_mahi

 

 

تقویت سیستم ایمنی
خاویار

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش تلفنی 02122034831