خواص میگو و کنترل فشار خون چگونه امکان پذیر است وتضمین سلامتی بدن؟؟

خواص ميگو و کنترل فشار خون

خواص میگو و کنترل فشار خون می تواند به بسیاری از مشکلات فشار خون بالا کمک کند. خواص میگو و کنترل فشار خون یکی از ارزش های غذایی فوق العاده میگو را نشان می دهد. در این مقاله به برسی خواص میگو و کنترل فشار خون در مطلاعات ارزشمند پرداخته ایم تا انتها با ما باشید.

وقتی صحبت از فشار خون بالا می شود، ممکن است فکر کنید که می توانید سالاد میل کنید تا اینکه فشار خون شما کاهش یابد. اما مطمئناً خوردن سبزیجات برای سلامتی مطلوب کافی نیست، با کمال تعجب، اکثر موارد فشار خون بالا دلیل مشخصی ندارند. بنابراین منطقی است که عادات صحیح در سبک زندگی اتخاذ کنیم که تا به جلوگیری یا کاهش فشار خون بالا کمک کنیم.
ما خبرهای خوبی داریم: خوردن غذاهای دریایی در واقع می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند. این امر به این دلیل است که غذاهای دریایی سالم بخشی از آنچه رژیم “DASH” نامیده می شود است-  در واقع میگو رویکردهای رژیمی برای متوقف کردن فشار خون بالا را دارا اند. همچنین میگو بسیار موثر در کاهش فشار خون است. خواص میگو و کنترل فشار خون با توجه به مواد مغذی آن امکان پذیر است.

خواص میگو و کنترل فشار خون
خواص میگو و کنترل فشار خون

DASH چیست ؟

کوتاه شده تغذیه‌ای که در جهت کاهش فشار خون قرار می گیرد. تغذیه DASH یک روش همیشگی برای رژیم غذایی سالم می باشد که می تواند به درمان فشار خون کمک فراوانی نماید.

رژیم غذایی DASH به شما توصیه می نماید تا بسمت کاهش سدیم در رژیم غذایی و استفاده از مواد مغذی که غنی از موادی مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم برای کنترل طبیعی و کاهش فشار خون می نماید.

اگر از رژیم غذایی DASH در طی دوهفته استفاده نمایید فشار خونتان کنترل خواهد شد. رژیم غذایی DASH
علاوه بر اینکه سبب کاهش فشار خون  برای پیشگیری از پوکی استخوان، سرطان، بیماری‌های قلبی، سکته و دیابت نیز مورد تایید می باشد.

خواص میگو و کنترل فشار خون
خواص میگو و کنترل فشار خون

خواص میگو و کنترل فشار خون با پروتئین و پپتید میگو

مطالعات نشان می دهند که میگو ها دارای پروتئین بسیار بالایی هستند و این می تواند فشار خون را کاهش دهد. انواع مختلف پروتئین فعال زیستی ، به اصطلاح پپتیدها، می توانند فشار خون بالا را کاهش دهند، سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و بیماری قلبی عروقی را خنثی کنند.

پپتیدها شامل دو یا چند اسید آمینه هستند که در یک زنجیره به هم وصل شده و درون یک مولکول پروتئین محصور شده اند. اکنون دانشمندان نروژی قویترین پپتید مهار کننده ACE (مهار کننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین) را که تاکنون آزمایش شده است ، به طور طبیعی در میگوهای قطبی گزارش می دهند.

خواص میگو و کنترل فشار خون

خواص میگو و کنترل فشار خون با برخی از پپتیدها  که همچنین به عنوان آنتی اکسیدان های طبیعی عمل می کنند. اکنون ، اندازه گیری های اولیه نشان می دهد که پروتئین های میگو دارای محتوای بسیار بالایی در این مواد کاهش دهنده فشار خون هستند.
برخی از پپتیدهای غذاهای دریایی به نظر می رسد مؤثرتر هستند زیرا در حالی که پپتیدها غذاهای دیگر توسط آنزیم های گوارشی تجزیه می شوند ، دست نخورده جذب می شوند.

سه مطالعه بالینی نشان داده است که مکمل های پپتید ماهی می توانند اثرات قابل توجهی در کاهش فشار خون در افراد با فشار خون بالا داشته باشند.

و به نظر می رسد مکمل های حاوی پپتیدهای ماهی جدا شده در دو سوم افراد مبتلا به فشار خون بالا … تقریباً همان درصد داروهای مهار کننده ACE معمولی هستند.

 

خواص میگو و کنترل فشار خون با امگا ۳ میگو

 

برای چندین دهه مشخص شده است که اسیدهای چرب امگا ۳ با زنجیره طولانی در غذاهای دریایی (DHA و EPA) می توانند افت نسبتاً کم اما قابل توجهی در فشار خون ایجاد کنند.

امگا ۳ میگو بالا است و  اثرات مختلفی دارند که برای جلوگیری از فشار خون بالا موثر اند:

التهاب معتدل و شل شدن و شریان ها.
تولید اندوتلیال نیتریک اکسید (NO) را تقویت می کید.
سیستم عصبی پاراسمپاتیک را از نظر منفی فعال می کند.
کاهش بیان فاکتور رشد بتا (TGF-بتا).
تنظیم میزان وازوموتور و دفع سدیم از کلیه ها را تنظیم کنید.
فعالیت آنزیم (ACE) تبدیل کننده آنژیوتانسین- I و تشکیل آنژیوتانسین-II را کاهش می دهید.

خواص میگو و کنترل فشار خون اسیدهای امگا۳ با اسیدهای چرب امگا ۶ برای ترکیب در غشای سلولی رقابت می کند و بدین ترتیب تولید بدن از عوامل التهابی ، سفت کننده شریانی / باریک کننده بدن (اکوزانوئیدها) کاهش می یابد.
توضیحات مربوط به برخی از این تأثیرات مفید به ترتیب است.

میزان وازوموتور میزان تحریک عصبی ماهیچه ها در دیواره رگهای خونی شما هنگام ورزش نیست. اگر خیلی زیاد باشد ، فشار خون بالا می تواند نتیجه یابد.

به همین ترتیب ، بیان بیش از حد ژنهایی که TGF-بتا تولید می کنند در حال حاضر در فشار خون بالا نقش دارد.

و همانطور که از نام آن پیداست ، آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین-I بدن (ACE) آنژیوتانسین I را به آنژیوتانسین II تبدیل می کند ، که یک وازو کانسترونکتور قوی (عامل باریک کننده شریان) است.

بر این اساس ، تولید بیشتر ACE به سمت شریان های باریک تمایل دارد و از این طریق فشار خون را بالا می برد … و هر چیزی که مانع تولید ACE در بدن شود ، به کنترل فشار خون کمک می کند.

خواص میگو و کنترل فشار خون
خواص میگو و کنترل فشار خون

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831