میگو کبابی و دلایل مهمی که مصرف این نحوه پخت را توصیه می‌کند

میگو کبابی

میگو کبابی در واقع اضافه کردن مقدار زیادی پروتئین به رژیم غذایی با کالری کم برای شماست. میگو کبابی از نظر چربی بسیار کم هستند و چندین ویتامین و مواد معدنی برای عرضه به بدن دارند. برخلاف میگو کبابی سرخ کردن در روغن باعث می‌شود کالری و چربی بیشتری از آنچه فکرش را می‌کنید به بدن شما برسد.

میگو کبابی علاوه براینکه سلامتی بدن را تأمین میکند لذت خوبی برای خوردن به شما می‌بخشد.

کالری میگو کبابی

حدود هشت میگو کبابی می‌تواند ۴۴ تا ۵۲ کالری، داشته باشد وزن آن حدود ۴۵ گرم بعد از پخت و پز. پروتئین بزرگترین منبع کالری موجود در میگو است. تقریباً بین ۱۰ تا ۱۰٫۵ گرم پروتئین از هشت میگو کبابی، کمتر از یک گرم کربوهیدرات و کمتر از یک گرم چربی دریافت خواهید کرد.

چربی و کلسترول میگو کبابی

میگو از نظر کلسترول نسبتاً بالا است، اگرچه این بدان معنی نیست که باید از آنها اجتناب کنید. حضور بیش از حد کلسترول در رژیم غذایی شما می‌تواند کلسترول خون را بالا ببرد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد. یک وعده هشت عددی میگو کبابی حاوی تقریبا ۸۳ تا ۹۳ میلی گرم کلسترول است بیش از یک چهارم از ۳۰۰ میلی گرم میزانی که میتوانید در روز دریافت کنید.

با این وجود، طبق گفته‌های دستورالعمل‌های رژیم غذایی برای آمریکایی‌های ۲۰۱۰، مشکلات سلامتی به احتمال زیاد زمانی اتفاق می‌افتد که شما نیز مقدار زیادی چربی اشباع در رژیم غذایی خود داشته باشید. میگو به‌طور طبیعی درای چربی اشباع کم است و از ۸ میگو کبابی کمتر از ۰٫۳ میلی‌گرم چربی اشباع دارد.

ریز مغذی ها میگو کبابی

نه تنها میگوهای کبابی بسیار کم کالری هستند بلکه انواع مختلفی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. مقادیر کمی از تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، B-6 و فولات، و همچنین بیش از یک سوم از نیازهای B-12 خود را از هشت میگو کبابی دریافت خواهید کرد.

این ویتامین های B متابولیسم شما را اداره می کنند ، از خون سالم حمایت می کنند و مغز شما را نیرومند می کنند. برای محافظت از چشمان خود و بینایی خود را در اوج خود قرار دهید، کمی ویتامین A را هم از این کباب دریافت خواهید کرد.

مهمترین مواد معدنی میگو، کلسیم، فسفر و منیزیم در ساخت استخوان‌ها هستند، اگرچه مقادیر کمی نیز دریافت خواهید کرد. حتی مقدار کمی از الکترولیتها، سدیم و پتاسیم، مواد معدنی باعث می‌شود که عضلات قلب شما به‌خوبی کار کند.

ملاحظات کباب کردن

اگر برای جلوگیری از چسباندن روغن روی میگو خود می‌زنید، مقدار زیادی چربی و کالری را در آن قرار می‌دهید. فقط ۱ قاشق غذاخوری روغن نباتی تقریباً ۱۲۵ کالری دارد که همگی از ۱۴ گرم چربی حاصل می‌شوند.

توجه به این نکته مهم است که اکثر روغن‌های گیاهی از جمله روغن زیتون دارای چربی‌های یکسان و غیراشباع نشده هستند که چربی‌های سالم در نظر گرفته می‌شوند و به محافظت از قلب شما کمک می‌کنند. اگر یک جایگزین کم کالری را ترجیح می‌دهید، از اسپری پخت و پز غیر رنگ استفاده کنید.

هرگونه مشکلی در مورد چسبیدن میگو به گریل از بین می‌رود، اما فقط مقدار کمی کالری و تقریباً چربی ندارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش تلفنی 02122034831