پخت ماهی با بهترین روغن که بتواند سلامتی شما را حفظ کند

پخت ماهی با بهترین روغن

پخت ماهی با بهترین روغن می تواند بسلامتی شما کمک فراوانی نماید. پخت ماهی با بهترین روغن باید بتواند خواص ارزشمند ماهی و آبزیان را حفظ نماید. در این مقاله با بهترین روغن برای پخت و پز ماهی آشنا شوید.

 

هنگامی که می خواهید یک ماهی را سرخ کنید ، یا در پخت آن از روغن استفاده کنید باید بدانید کدام چربی یا روغن برای شما مناسب است؟ نوع روغنی که شما انتخاب می کنید در طعم و میزان سلامتی آن بسیار اثرگذار است.

باید در نظر داشته باشید که از چه روغنی در هنگام پخت و پز و چه نوع ماهی استفاده می کنید. بعضی از انواع ماهی ها به طور طبیعی روغنی هستند مانند ماهی قزل آلا ، ماهی سالمون و ماهی تن ، بنابراین فقط از مقادیر کمی روغن مورد نیاز برای مرطوب نگه داشتن ماهی استفاده کنید تا از چسبیدن آن جلوگیری کنید.

 

دانستن روغنهای مختلف و بهترین روغن برای پخت

نکاتی که باید در هنگام انتخاب روغن برای ماهی های سرخ کردن عمیق در نظر بگیرید
نوع روغنی که برای سرخ کردن ماهی خود استفاده می کنید می تواند تأثیر عمده ای در نحوه سرخ کردن آن ، طعم و مزه و بافت آن داشته باشد، بنابراین مهم است که روغن مناسب را  انتخاب کنید. در اینجا سه نکته اصلی وجود دارد که باید هنگام انتخاب روغن برای سرخ کردن ماهی در نظر بگیرید:

پخت ماهی با بهترین روغن

نقطه دود:

نقطه دود ، دما زمانی است که روغن شروع به تجزیه و غیرقابل استفاده می کند. هنگام سرخ کردن ماهی ، می خواهید از روغن استفاده کنید که نقطه دود بالایی دارد زیرا باید ماهی را با درجه حرارت بالا سرخ کنید.

طعم ماهی لطیف 

بنابراین شما می خواهید روغنی را انتخاب کنید که دارای طعمی خنثی باشد وطعم ماهی را بر طرف نکند.

 تداخل طعم:

اگر همزمان انواع مختلف غذاهای دریایی (یا حتی انواع مختلف غذا) را سرخ می کنید ، می خواهید از انتقال طعم ها جلوگیری کنید.
گزینه های زیادی در مورد انتخاب پخت ماهی با بهترین روغن وجود دارد. اما چند قانون کلی نیز وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید.

اول از همه ، از روغن های طعم دار برای پخت و پز استفاده نکنید.

هرگز از روغن های تصفیه نشده و روغنی که قبلا حرارت خورده استفاده نکنید. بعضی از روغن ها مانند کلزا ، ذرت ، ، آفتابگردان و بادام زمینی می توانند به صورت تصفیه شده یا تصفیه نشده باشند ، بنابراین خواندن برچسب ها حائز اهمیت است.

پخت ماهی با بهترین روغن بصورت سرخ شده

 

سرخ کردن یکی از محبوب ترین راه ها برای تهیه تقریبا هر ماهی است و شامل ریختن کمی روغن درون یک ماهیتابه و داغ کردن سریع ماهی روی حرارت زیاد است.

گرچه گرمای زیاد بسیاری از روغنها را خراب می کند . وقتی روغن به نقطه دود خود رسید به حالت ترشک تبدیل می شود. خیلی بهتر است هنگام پخت و پز در دمای بسیار بالا از روغن با نقطه دود زیاد استفاده کنید.

پخت ماهی با بهترین روغن باید دارای روغنی با  بالاترین نقطه دود ، روغن آووکادو است ، اما می تواند گران باشد. گزینه های مقرون به صرفه تر کلزا ، ذرت و سایر روغن گیاهی است. اگر ترجیح می دهید از روغن زیتون استفاده کنید ، حتما آن را روغن زیتون سبک یا تصفیه شده استفاده کنید که یکی از پایین ترین نقاط دود را دارا است.

پخت ماهی با بهترین روغن
پخت ماهی با بهترین روغن

تفاوت بین سرخ کردن سطحی و سرخ کردن عمیق در میزان روغن در ماهی است. هنگام سرخ کردن ، روغنهای خنثی مانند گیاهی و کلزا برای غذاهایی که لزوماً نمی خواهید روغن به آن عطر و طعم زیادی بدهد ، ایده آل است. روغن بادام زمینی یکی از بالاترین نقاط دود را دارد و برای سرخ کردن غذاهای دریایی فوق العاده است. روغن زیتون اگر سبک یا تصفیه شده باشد ، برای سرخ کردن ماهی مورد استفاده قرار می گیرد و به خصوص با دستور العمل های سبک مدیترانه ای .

روغن کانولا به دلیل داشتن طعم خنثی و ارزان قیمت ، انتخاب مناسبی است ، که مناسب برای چنین استفاده های پر حجم است. می توانید از روغن زیتون تصفیه شده برای سرخ کردن استفاده کنید ، اما به خاطر داشته باشید که این صدرصد غذای سرخ شده شما را سالم تر نخواهد کرد.

پخت ماهی با بهترین روغن ازجمله کباب کردن ،گریل و پخت ماهی

کباب کردن ، پخت و پز یا گریل اغلب لازم است که ماهی را قبل از پختن در روغن بپوشانید. این کمک می کند تا ماهی از چسبیدن به کباب پز حفظ می کند. روغن زیتون به دلیل داشتن طعم خوب و تمیز و یکی از روغنهای سالم گزینه بسیار خوبی است. با این وجود تقریباً می توانید از هر روغنی که در آشپزخانه دارید استفاده کنید.

پخت ماهی با بهترین روغن برای ماریناد

هنگامی که نوعی ماریناد به میان می آید، روغن زیتون فوق العاده کامل است زیرا در یخچال مایع باقی می ماند. و از آنجا که ماریناد به ماهی نفوذ می کند، روغن هر چه سالم تر باشد ، برای شما بهتر است. روغن گیاهی یکی دیگر از گزینه های خوب است.

روغنهای مخصوص در آشپزی ماهی و غذاهای دریایی هم هستنند که محدودی هستند ، اما استفاده از آنها برای دستور العمل های خاص بسیار مناسب است.

به عنوان مثال، می توانید از روغن گردو در غذاهای فرانسوی یا روغن کنجد در دستور العمل های آسیایی استفاده کنید. آنها اغلب برای افزودن طعم استفاده می شوند و می توانید با شروع به کار با روغن اصلی مخلوط شوید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارش تلفنی 02122034831