پخت ماهی با بهترین روغن که بتواند سلامتی شما را حفظ کند

پخت ماهی با بهترین روغن

پخت ماهی با بهترین روغن، می‌تواند به‌ سلامتی شما کمک فراوانی نماید. پخت ماهی با بهترین روغن باید بتواند خواص ارزشمند ماهی و آبزیان را حفظ نماید. در این مقاله با بهترین روغن برای پخت و پز ماهی آشنا شوید.

 

هنگامی که می‌خواهید یک ماهی را سرخ کنید، یا در پخت آن از روغن استفاده کنید، باید بدانید کدام چربی یا روغن برای شما مناسب است؟ نوع روغنی که شما انتخاب می‌کنید در طعم و میزان سلامتی آن بسیار اثرگذار است.

باید در نظر داشته باشید که از چه روغنی در هنگام پخت و پز و چه نوع ماهی استفاده می‌کنید. بعضی از انواع ماهی‌ها به‌طور طبیعی روغنی هستند مانند ماهی قزل‌آلا، ماهی سالمون و ماهی تن، بنابراین فقط از مقادیر کمی روغن مورد نیاز برای مرطوب نگه داشتن ماهی استفاده کنید تا از چسبیدن آن جلوگیری کنید.

 

دانستن روغن‌های مختلف و بهترین روغن برای پخت

نکاتی که باید در هنگام انتخاب روغن برای ماهی‌های سرخ کردن عمیق در نظر بگیرید
نوع روغنی که برای سرخ کردن ماهی خود استفاده می‌کنید، می‌تواند تأثیر عمده‌ای در نحوه سرخ کردن آن، طعم و مزه و بافت آن داشته باشد، بنابراین مهم است که روغن مناسب را  انتخاب کنید. در اینجا سه نکته اصلی وجود دارد که باید هنگام انتخاب روغن برای سرخ کردن ماهی در نظر بگیرید:

 

پخت ماهی با بهترین روغن

نقطه دود:

نقطه دود، دما زمانی است که روغن شروع به تجزیه و غیرقابل استفاده می‌کند. هنگام سرخ کردن ماهی، می‌خواهید از روغنی استفاده کنید که نقطه دود بالایی دارد زیرا باید ماهی را با درجه حرارت بالا سرخ کنید.

طعم ماهی لطیف 

بنابراین شما می‌خواهید روغنی را انتخاب کنید که دارای طعمی خنثی باشد و طعم ماهی را بر طرف نکند.

 تداخل طعم:

اگر همزمان انواع مختلف غذاهای دریایی (یا حتی انواع مختلف غذا) را سرخ می‌کنید، می‌خواهید از انتقال طعم‌ها جلوگیری کنید.
گزینه‌های زیادی در مورد انتخاب پخت ماهی با بهترین روغن وجود دارد. اما چند قانون کلی نیز وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید.

اول از همه، از روغن‌های طعم‌دار برای پخت و پز استفاده نکنید.

هرگز از روغن‌های تصفیه نشده و روغنی که قبلا حرارت خورده استفاده نکنید. بعضی از روغن‌ها مانند کلزا، ذرت، آفتابگردان و بادام زمینی می‌توانند به‌صورت تصفیه شده یا تصفیه نشده باشند، بنابراین خواندن برچسب‌ها حائز اهمیت است.

پخت ماهی با بهترین روغن به‌صورت سرخ شده

سرخ کردن، یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای تهیه تقریبا هر ماهی است و شامل ریختن کمی روغن درون یک ماهیتابه و داغ کردن سریع ماهی روی حرارت زیاد است.

گرچه گرمای زیاد بسیاری از روغن‌ها را خراب می‌کند. وقتی روغن به نقطه دود خود رسید به حالت ترشک تبدیل می‌شود. خیلی بهتر است هنگام پخت و پز در دمای بسیار بالا از روغن با نقطه دود زیاد استفاده کنید.

پخت ماهی با بهترین روغن، باید دارای روغنی با بالاترین نقطه دود، روغن آووکادو است، اما می‌تواند گران باشد. گزینه‌های مقرون به‌صرفه‌تر کلزا، ذرت و سایر روغن گیاهی است. اگر ترجیح می‌دهید از روغن زیتون استفاده کنید، حتما آن را روغن زیتون سبک یا تصفیه شده استفاده کنید که یکی از پایین‌ترین نقاط دود را دارا است.

 

پخت ماهی با بهترین روغن
پخت ماهی با بهترین روغن

 

تفاوت بین سرخ کردن سطحی و سرخ کردن عمیق در میزان روغن در ماهی است. هنگام سرخ کردن، روغن‌های خنثی مانند گیاهی و کلزا برای غذاهایی که لزوماً نمی‌خواهید روغن به آن عطر و طعم زیادی بدهد، ایده‌آل است. روغن بادام‌زمینی یکی از بالاترین نقاط دود را دارد و برای سرخ کردن غذاهای دریایی فوق‌العاده است. روغن زیتون اگر سبک یا تصفیه شده باشد‌، برای سرخ کردن ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به خصوص با دستور العمل‌های سبک مدیترانه‌ای .

روغن کانولا به دلیل داشتن طعم خنثی و ارزان قیمت، انتخاب مناسبی است، که مناسب برای چنین استفاده‌های پرحجم است. می‌توانید از روغن زیتون تصفیه شده برای سرخ کردن استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که این صدرصد غذای سرخ شده شما را سالم‌تر نخواهد کرد.

پخت ماهی با بهترین روغن ازجمله کباب کردن، گریل و پخت ماهی

کباب کردن، پخت و پز یا گریل اغلب لازم است که ماهی را قبل از پختن در روغن بپوشانید. این کمک می‌کند تا ماهی از چسبیدن به کباب‌پز حفظ می‌کند. روغن زیتون به‌دلیل داشتن طعم خوب و تمیز و یکی از روغن‌های سالم گزینه بسیار خوبی است. با این وجود تقریباً می‌توانید از هر روغنی که در آشپزخانه دارید استفاده کنید.

پخت ماهی با بهترین روغن برای ماریناد

هنگامی که نوعی ماریناد به میان می‌آید، روغن زیتون فوق‌العاده کامل است زیرا در یخچال مایع باقی می‌ماند. و از آنجا که ماریناد به ماهی نفوذ می‌کند، روغن هر چه سالم‌تر باشد، برای شما بهتر است. روغن گیاهی یکی دیگر از گزینه‌های خوب است.

روغن‌های مخصوص در آشپزی ماهی و غذاهای دریایی هم هستنند که محدودی هستند، اما استفاده از آنها برای دستورالعمل‌های خاص بسیار مناسب است.

به‌عنوان مثال، می‌توانید از روغن گردو در غذاهای فرانسوی یا روغن کنجد در دستورالعمل‌های آسیایی استفاده کنید. آنها اغلب برای افزودن طعم استفاده می‌شوند و می‌توانید با شروع به کار با روغن اصلی مخلوط شوید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش تلفنی 02122034831